DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 22.09.2020 07:17:28

FC Viničky Krucemburk

Historie


Historie našeho klubu

 

            Zdravím všechny návštěvníky našich stránek. Jmenuji se Miroslav Zvolánek, někteří mě znají pod jménem Miras. Rád bych vám přiblížil vznik našeho klubu.

            Po vyhoštění z klubu TJ Spartak Staré Ransko, někdy kolem roku 2005, mě oslovil Luděk Strašil (prezident klubu Perun Hluboká) a dal mi šanci dál hrát můj milovaný fotbal. S Perunem jsem hrál i několik mezistátních utkání (Bulharsko, Ukrajina, Slovensko atd.) a zažil jsem s nimi spoustu neuvěřitelných zážitků. V Hluboké jsem byl velice spokojený, ale věděl jsem, že na Starém Ransku skončilo spousta dalších dobrých hráčů, kteří si zasloužili dostat šanci dál hrát.

            S podporou několika bývalých fotbalistů přišel smělý nápad - založit si vlastní fotbalový klub. Spoustě lidí to bylo k smíchu a nikdo nevěřil, že se nám to povede. I přesto jsme 14. dubna 2007 svolali schůzi v místní vinárně. Pozvali jsme bývalé i současné hráče a to převážně z Ranska, a dorostence, kteří by jinak měli jen malou nebo žádnou šanci zahrát si za chlapy. Schůze byla spíš zklamáním. Přišlo pouze 11 lidí asi z 30 pozvaných. I přesto jsme začali trénovat na nově udělaném tartanu, za místní sokolovnou. Postupem času začalo hráčů přibývat a najednou jsme měli přes 40 lidí, kteří s námi chtěli hrát. Bohužel, hráčů, na které jsem se mohl spolehnout, bylo málo.

            Když skončili kluci, kteří mi dali první impuls k tomu, abych se pokusil dát dohromady náš klub, začal se můj velký sen pomalu rozplývat. Mezitím se na Starém Ransku začali dít zajímavé věci (každý ví, jak to tam chodí a jak si váží hráčů, takže to tu nebudu rozebírat) a několik dobrých hráčů odešlo. Naštěstí tito hráči, kteří chtěli i nadále hrát fotbal zamířili do našeho týmu, kde se stali pro náš klub nepostradatelnými. Podařilo se nám sehnat několik sponzorů (najdete v našich sponzorech), kteří nám přispěli na nákup sportovních potřeb.

Pak už před námi byla jen poslední velká výzva - přihlásit náš tým do futsalové soutěže II. třída Hlinsko. Potřebovali jsme však licenci a na její zařizování bylo už pozdě. Tento problém nám pomohl vyřešit Perun Hluboká, který nám (sice s obavami) nabídl, abychom hráli na jejich licenci. Tím v podstatě vznikl Perun Hluboká ,,B“.

Pak už nám jen zbývalo dokázat, že na ten futsal máme a že jsme skvělá parta, která se nerozpadne. Na začátku jsme si domluvili několik těžkých přátelských utkání, které jsme většinou prohráli. Ale i to nám dokázalo, že máme dobrou partu, která drží vždy při sobě.

            I když za sebou máme velký kus práce, tak bychom chtěli dokázat víc. Doufám, že se nám to v budoucnu podaří.

 

Poděkování:

            Děkuji všem svým spoluhráčům za to, že mi splnili můj velký sen, a doufám, že se nám naše parta nerozpadne a budeme si ten fotbal pořádně užívat. ;)

Dále chci poděkovat Perunu Hluboká za to, že nám dali šanci prosadit se a hlavně Luďkovi Strašilovi za to, že nám se vším pomáhal a bez kterého bychom to nejspíš nedokázali.

            Také děkuji Spartaku Staré Ransko, které mi vychovalo tak dobré hráče bez kterých by se nám to určitě nepovedlo.

 

                         Děkuji mockrát.

                                                                Miroslav Zvolánek